11 skrytých správ vo filmoch, ktoré ste si doteraz nevšimli

zortor.tumblr.com
zortor.tumblr.com

Často o tom ani nevieme, no filmári, režiséri a producenti občas do svojich filmov zakomponujú rôzne odkazy alebo posolstvá, ktoré si nemusíme všimnúť ani po viacnásobnom pozretí. Tzv. Easter Eggy sa vyskytujú v mnohých filmoch. Zvyčajne sú to akési odkazy na tvorcov filmu, ich predchádzajúcu tvorbu, či upozorňujú na nejaký fakt alebo skutočnosť. Niektoré sú celkom vtipné a dokážu pobaviť. Pozrite sa na prehľad  11 tajných odkazov v populárnych filmoch a seriáloch.

Indiana Jones a dobyvatelia stratenej archy

zortor.tumblr.com
zortor.tumblr.com

V tomto filme môžete na hieroglyfoch na stenách antického chrámu vidieť robotov z filmu Star Wars. Ide o roboty R2-D2 a C-3PO.

Simpsonovci

awareness-time.com
awareness-time.com

Určite ste si všimli že vo svete Simpsonovcov majú všetky postavy štyri prsty. Jediné osoby, ktoré majú, tak ako ľudia, päť prstov, sú Boh a Ježiš.

Klub bitkárov

diply.com
diply.com

Pohár s kávou značky Starbucks sa vyskytuje vo väčšine scén vo filme Klub bitkárov. David Fincher dokonca uviedol, že kávu Starbucks je možné vidieť v každom zábere.

Mechanický pomaranč

diply.com
diply.com

Stanley Kubrick umiestnil číslo 2001 na spodnej polici v obchode s platňami ako odkaz na jeho vlastný film 2001: Vesmírna Odysea.

Aladin

gamesradar.com
gamesradar.com

Ak ste pozorne sledovali animovanú rozprávku Aladin, mohli ste si všimnúť, že Jasmínin tiger Rajah má v scéne, kde sa premieňa za pomoci kúzla, výzor, vzhľad a uši podobné ako Mickey Mouse.

Perníkový tatko

lovethispic.com
lovethispic.com

Na začiatku série, keď ide Walt a Jesse variť pervitín do púšte, si dá Walt dole nohavice. Ku koncu série sa Walt opäť vracia do púšte a v scéne môžete vidieť, že tam stále tie nohavice sú.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov