10 vecí, ktoré by ste nemali na Hviezdnych nociach zmeškať

hviezdne noci Cesta do praveku
Kompletný program "hviezdneho" multižánrového festivalu nájdeš na hviezdnenoci.sk. Ale až my ti v tej záplave skvelých hudobných mien a názvov filmov pomôžeme plávať. Tu je 10, slovom desať, vecí, ktoré neradno prehliadnuť.

Koncert BULP

21-ročný chalan z Trenčína má raketový nástup. Všetky letné akcie sa idú o neho potrhať. BULP robí kvalitnú elektronickú muziku na posluch aj do tanca. Na Hviezdnych nociach bude hrať už vo štvrtok počas otváracieho večera v sprievode videoartovej projekcie výtvarníka Milana Mazúra.

Letné kino CESTA DO PRAVEKU

V piatok večer sa na nádvorí Bytčianskeho zámku uskutoční projekcia filmu Cesta do praveku od najslávnejšieho českého režiséra všetkých čias, Karla Zemana. Pre niekoho nostalgický zážitok a splnený sen vidieť toto dielo opäť na plátne, pre niektorých zas zrejme prvý dotyk s čarovným svetom klasických filmových trikov.

hviezdne noci Cesta do praveku

„Rocková renesancia“

Zabudni na toporné, upachtené a ukvílené slovenské rockové kapely. Teraz je tu vlna slovenských hudobníkov, ktorá robí skutočne svetový a originálny rock’n’roll. A to všetko v jeden večer pod strechou Bytčianskej synagógy – kapely Saténove ruky, Satin Lead, Stolen Money a Queer Jane.

Španielske divadlo

Už si videl slovenské divadlo, ktoré by hralo po španielsky? Na Hviezdnych nociach môžeš. Teatro EsPánico príde s hrou A TAR. Nemusíš sa báť, inscenácia bude mať slovenské titulky a očividne to bude veľký zážitok.

Vianoce s Alžbetou

Vianoce s Alžbetou sú zabudnutým drahokamom v dejinách filmu. Prvýkrát po takmer 60 rokoch sa vracajú do kina a to práve v Bytči na Hviezdnych nociach. Réžia Karel Kachyňa. Hlavná úloha famózny Vlado Müller. A navyše sa premieta z 35mm filmového kotúča. Bude to udalosť výnimočná ako prelet Halleyho kométy.

Koncert Autumnist

Autumnist je dnes už legendárna kapela – priekopníci na poli slovenskej elektronicko-alternatívnej scény. Slovenskí trip-hopoví mágovia sa po dlhšej dobe vracajú so svojou dychberúcou hudobno-vizuálnou šou. V sobotu večer ich na pódiu podporia ďalšie silné mená – do sveta sa derúci The Ills a majster spoza samplerov Dj Foolk; predskakujú talentovaní Tolstoys.

hviezdne autumnist

Videomappingová šou

Unikátne spojenie vizuálneho umenia, animácie, digitálnych technológií a hudby. Videomapping si môžeš pozrieť v Prahe alebo v Bratislave. A teraz aj v Bytči na fasáde neorománsko-maurskej synagógy v podaní košickej crew Nano Vj’s. K tomu netreba nič dodávať.

hviezdne noci Videomapping

Rock v Reykjavíku

Kultový hudobný dokument o islandskom živelnom undergrounde osemdesiatych rokov. Film, ktorý ťa zoberie do pivničných skúšobní a bizarných koncertných priestorov Reykjavíku. Ako bonus 16-ročná Björk na prahu svojej kariéry. Premieta sa presne o polnoci.

hviezdne noci Rock v Reykjaviku

Diogenov sud

Originálne diskusné fórum plné hostí od Košíc až po Bratislavu na tému oživovanie verejného priestoru. V rámci fóra aj komentovaná urbanistická prechádzka po meste. Ak si nerd na architektúru, urbanizmus a verejný priestor, tak tu musíš byť.

Mladá krv

Nedeľný večer bude patriť mladým nádejným kapelám. Ak chodíš rád na festivaly kvôli novým a neznámym kapelám, ktoré však znejú sviežo a autenticky, tak by si na festivale nemal chýbať v nedeľu večer. Hviezdne noci pre teba objavia nové hviezdy.

TS Hviezdne Noci (Marek Kramara)

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov