10 šokujúcich príbehov detí, ktoré boli vychovávané zvieratami (2.časť)

juliafullerton-batten.com
juliafullerton-batten.com

Existuje mnoho historiek o deťoch, ktoré boli vychovávané zvieratami. Podľa niektorých boli natočené aj slávne filmy, ktoré určite každý z nás videl. Aspoň jeden. V prvej časti sme vám predstavili 6 neuveriteľných príbehov. Po dlhšom čase vám prinášame ďalšie prípady detí, ktorých vychovala divočina. Fotografie, ktoré sú v článku použité, sú súčasťou projektu “Feral children”, nemeckej fotografky Julie Fullerton-Battenovej.

Vlčie dievča, Mexico, 1845-1852

Jeden za najstarších evidovaných prípadov dieťaťa žijúceho spolu s divými zvieratami. Ide o mexické dievča, ktoré bolo v roku 1845 spozorované v lese so skupinou vlkov. Dievča sa pohybovalo podobne ako jej „rodina“ po všetkých štyroch končatinách. O rok neskôr ju spozorovali ako si s vlkmi pochutnáva na ulovenej koze. Dievča bolo zajaté, no podarilo sa jej ujsť späť do prírody. Posledný záznam pochádza z roku 1852, keď dojčila dve malé vĺčatá!

juliafullerton-batten.com
juliafullerton-batten.com

Oxana Malaya, Ukrajina, 1991

Oxaniný rodičia boli alkoholici. Vlastnili útulok pre psov a keď ju jednej noci ako trojročnú nechali na noc vonku, spravila najrozumnejšiu vec, ktorá jej zachránila život. Skryla sa medzi psov. Oxana s nimi neskôr žila celých 6 rokov, kým ju v roku 1991 našli úrady. Správala sa už ale takmer úplne ako pes. Chodila po štyroch s vyplazeným jazykom, štekala… Poznala iba dve ľudské slová a to „nie“ a „áno“. Bola prevezená do opatery odborníkov, ktorým sa podarilo začleniť ju aspoň čiastočne do spoločnosti. Dnes sa pod lekárskym dozorom stará o hospodárske zvieratá.

juliafullerton-batten.com
juliafullerton-batten.com

Shamdeo, India, 1972

Asi štvorročný chlapček Shamdeo bol v roku 1972 nájdený v Indickom lese pri hre s malými vĺčatami. Nikto nevie, ako dlho žil v divočine. Mal však otlaky na lakťoch, kolenách aj dlaniach, pretože sa pohyboval po štyroch. Mal obrúsené zuby, obrovské ostré nechty. Obľuboval surové kuracie mäso, ktorého sa ešte dlho nevedel zbaviť. Nikdy sa nenaučil hovoriť, ale dokázal komunikovať pomocou znakovej reči a zvyšok života prežil v kláštore.

juliafullerton-batten.com
juliafullerton-batten.com

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov