10 fotografií z minulosti a ich šokujúce príbehy (1.časť)

fotky-s-pribehom tit

Základom dobrej fotografie je zaujať a vyvolať u človeka nejaký druh emócie. V histórii fotografie vzniklo nespočetne veľa snímkov, či už sa jednalo o amatérske zábery, alebo reportážnu fotografiu, ktoré za sebou skrývajú šokujúce príbehy. Tu je zlomok z nich.

15. augusta 1998 vybuchla na ulici v centre mesta bomba, ukrytá v odparkovanom aute (na obrázku), ktorú tu nastražili odporcovia Belfastskej dohody. Na fotografii, ktorá bola odfotená len pár sekúnd pred výbuchom , môžete vidieť muža a dievča, ktorí tragédiu prežili. Fotograf a 28 ďalších ľudí pri výbuchu zomrelo a zranilo sa vyše 220 ľudí.

fotky s pribehom (2)
Omagh, Írsko

Na kamerovom systéme vidieť, dvojicu chlapcov. Dvojročný James Bulger je sprevádzaný svojím budúcim, iba o osem rokov starším, vrahom. James bol zavraždený v roku 1993 dvojicou len 10-ročných chlapcov – najmladších vrahov v histórii Veľkej Británie. Mimochodom jeden z vrahov bol v roku 2013 prepustený a dostal novú identitu…

fotky s pribehom (3)
James Bulger a jeho vrah

Snímka zachytená v roku 1942 fotografom ranného denníku Buffalo Courier, ktorý počas 2.svetovej vojny vychádzal v meste New York.  Mary Miller sa rozhodla spáchať samovraždu tým, že vyskočila z balkóna hotelu Genesse potom, ako sa z listu dozvedela o smrti svojho milenca.

fotky s pribehom (4)
Hotel Genesse

26. Marca 1997 spáchalo 39 členov sekty Heaven´s Gate (preklad Nebeská Brána) masovú samovraždu. Členovia tejto sekty dúfali, že sa týmto činom znovuzrodia na mimozemskej vesmírnej lodi. Ktovie, možno sa im to naozaj podarilo…

fotky s pribehom (5)
Členovia sekty Heaven´s Gate

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov