10 fotografií z minulosti a ich šokujúce príbehy (2.časť)

pribehy tit

Základom dobrej fotografie je zaujať a vyvolať u človeka nejaký druh emócie. V histórii fotografie vzniklo nespočetne veľa snímkov, či už sa jednalo o amatérske zábery, alebo reportážnu fotografiu, ktoré za sebou skrývajú šokujúce príbehy. Prečítajte si druhú časť takýchto príbehov.

Teresa-a-child

Tereszka vyrástla v koncentračnom tábore. Po oslobodení, dostala za úlohu nakresliť, čo podľa nej znamená Domov. Výsledok kresby môžete vidieť na fotografii. Čiary a nič, len čiary… Dodnes odborníci nevysvetlili čo táto kresba znamená domnievajú sa ale, že ide o ostnaté drôty, medzi ktorými dievčatko vyrastalo.

fotografie a ich pribehy (6)

Tento incident sa odohral v roku 1970, keď mladý iba 14-ročný Keith Sapsford vypadol z lietadla v asi 60 metrovej výške krátko po štarte v meste Sydney. Táto fotografia bola zachytená amatérskym fotografom, Johnom Gilpinom. Keithov sen bolo vidieť svet mimo mesta Sydney, preto sa schoval do priestoru kolies v podvozku lietadla niekoľko hodín pred odletom. Keď sa dvere podvozku po štarte otvorili, aby sa kolesá zasunuli do lietadla, Keith omylom vypadol.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov