10 filmov natočených po roku 2000, ktoré by ste mali určite vidieť

the-walk

Nikdy nie je zlý čas na nazretie do archívu a vybrať si pri tom nejakú starú klasiku, ktorá vás zabaví na celý večer. No nielen v minulosti sa robili “dobré” filmy. Za posledných 20 rokov sa podarilo režisérom vytvoriť viacero filmov, ktoré sa stali modernými klasikami. Môžno ste niektoré ešte nevideli, a ak sa rozhodujete, aký film si večer pozrieť, tento článok vám môže s rozhodovaním pomôcť. Prinášame vám 10 moderných klasík, ktoré musíte vidieť.

Donnie Darko (2001)

Jake Gyllenhaal sa začínal objavovať na obrazovkách každého z nás keď si na konto pripísal jednu zo svojich prvých hlavných rolí, v ktorej hral ustarosteného dospievajúceho mladíka, ktorého trápia vízie budúcnosti. “Donnie Darko” sa stal kultovou klasikou, pretože zachytil pocit úzkosti dnešnej mládeže. Tento film sme už spomínali v článku o strhujúcich filmoch, ktoré si budete musieť možno pozrieť dvakrát.

gizmodo.com
gizmodo.com

Bowling For Columbine (2002)

Štvrtý film od Michaela Moora, ktorý získal Oscara za najlepší dokument, môžeme považovať za jeho najlepší. Kontroverzný režisér použil udalosti masakru na americkej škole Columbine High School na to, aby zachytil americkú závislosť na zbraniach.  Je smutné, že aj o 14 rokov neskôr po tom, ako bola téma prednesená v tomto filme, je stále relevantná.

dailybruin.com
dailybruin.com

Mesto bohov (2002)

Tento neuveriteľný pohľad na ulice v Rio de Janeiro ukazuje životy dvoch chlapcov, ktorí vyrastajú medzi zbraňami a drogami. Obsadenie sa skladá prevažne z neprofesionálnych hercov, čo dodáva filmu autenticitu. Prekvapivé však je, že aj keď je tento film extrémne násilný, nesie v sebe aj prvky komédie.

mubi.com
mubi.com

Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004)

Keď spojíte režiséra menom Michel Gondry a scenáristu Charlieho Kaufmana, dostanete jeden z najoriginálnejších milostných príbehov za posledných 15 rokov. Jeden z najlepších výkonov Jima Carreyho. Hrá muža menom Joel, ktorý sa po rozchode so svojou priateľkou (Kate Winslet) rozhodne ísť k lekárovi, ktorý sa špecializuje na vymazanie ľudí z vašej pamäte. Čo sa z toho neskôr odvíja, je naozaj úžasné…

cinespia.org
cinespia.org

Super Size Me (2004)

Morgan Spurlock využil jeho jedinečnú osobnosť a aktuálnu tému k tomu, aby vytvoril film, ktorým definoval svoju kariéru. Amerika a jej problém s obezitou, fast foodová sieť McDonald, to je to, na čo sa Spurlock zameral. Čiastočne pri tom zmenil spôsob, akým sa v dnešných dňoch pozeráme na fast foody. (Vo filme je jeden mesiac iba jedlo z McDonaldu.) Po zhliadnutí tohoto filmu sa budete snažiť vo svojom živote hľadať viac zdravej stravy a fast foody budete obchádzať na kilometre.

youtube.com
youtube.com

Pokračovanie na ďalšej strane..

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov