10 filmov natočených po roku 2000, ktoré ak ste nevideli, spravili ste veľkú chybu

athenacinema.com
athenacinema.com
Prednedávnom sme vám priniesli článok o  filmoch, ktoré sa považujú za moderné klasiky. Za posledných 20 rokov sa podarilo režisérom vytvoriť viacero filmov, ktoré sa nimi skutočne aj stali.

Môžno ste niektoré ešte nevideli, a ak sa rozhodujete, aký film si večer pozrieť, môže vám tento článok s rozhodovaním pomôcť. V prvej časti sme mali filmy ako Donnie Darko, Mesto bohov, či Klub bitkárov. V druhej časti vám prinášame ďalších 10 filmov, ktoré sa oplatí vidieť.

WALL-E (2008)

Tento film je oveľa viac ako obyčajná rozprávka o prechádzke milučkého robota svojimi cestičkami. Je to pravdepodobne najlepšia snímka z dielne Pixar. “WALL-E” sa zaoberá viacerými rôznymi problémami, a to až do takej hĺbky, že si budete musieť tento film pozrieť viackrát, aby ste ich všetky úplne zachytili. Z milostného príbehu sa dostaneme až k problémom obezity a zmeny klímy.

pixar.wikia.com
pixar.wikia.com

Nehanební bastardi (2009)

Na tento dlho očakávaný film Quentina Tarantina sa oplatilo čakať. Brad Pitt hrá vodcu skupiny židovských amerických vojakov vo Francúzsku, ktorých úlohou je zabiť čo najviac nacistov, ako je možné. Film má viacero skvelých postáv a neuveriteľné akčné scény, preto si ho diváci v kinách obľúbili.

filmy 2 - basterds
ifc.com

Počiatok (2010)

Christopher Nolan sa s nami vždy rád zahráva, no v tomto filme dosiahol svoj vrchol a poplietol hlavu každému z nás. Leonardo DiCaprio hrá hlavnú postavu, vodcu skupiny, ktorá preniká do snov obetí, aby kradli rôzne informácie. Jeho posledná práca bude ale trochu iná, má za úlohu, naopak, do podvedomia obete myšlienku vložiť. To vedie k závratným naháňačkám v postupne hlbšom a hlbšom podvedomí. Film si vás určite získa.

cinemablend.com
cinemablend.com

Dámska jazda (2011)

S obsadením najvtipnejších žien terajšieho Hollywoodu Dámska jazda ukázala, že ženy dokážu pobaviť rovnako dobre ako muži. Kristen Wigg hrá svoju prvú hlavnú rolu vo filme, z Melissy McCarthy sa stala hviezda a Paul Feig sa ukázal ako vhodný režisér pre ženské komédie.

phillyinlove.com
phillyinlove.com

Drive (2011)

Tento film  je skôr pre filmových fajnšmekrov než bežného diváka. Režisér Nicolas Winding Refn skombinoval lásku a násilie s Ryanom Goslingom a hudbou od Cliffa Martineza, čím vytvoril napínavý thriller v štýle 80. rokov, ako boli napríklad filmy Žiť a zomrieť v LA (1985) a Zlodej (1981).

headstuff.org
headstuff.org

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov