10 dokumentárnych seriálov, ktoré vám odhalia tajomstvá o svete, v ktorom žijeme

journaldugeek.com
journaldugeek.com
Sledovanie dokumentárnych seriálov môže byť rovnako zábavné ako aj poučné. Presvedčte sa o tom, že dokumenty nie sú len nudné podávanie informácií, ale môžu byť spracované do takej formy, že ich sledovanie je skutočný pôžitok.

Úprimne povedané, mnohí trávime veľa času pri pozeraní rôznych seriálov. Kým pre niektorých je to čisto oddychová záležitosť, pri ktorej zvyčajne „vypínajú“ svoj mozog, iní sa pozeraním seriálov vzdelávajú. Máme na mysli samozrejme rôzne dokumentárne seriály, ktoré nám prinášajú veľké množstvo zaujímavých a často aj užitočných informácií.

Ktoré dokumentárne seriály sa ale oplatí vidieť? Prinášame vám prehľad 10 seriálov, ktorých sledovanie vám odhalí tajomstvá o svete, v ktorom žijeme a rozhodne ich sledovaním neurobíte žiadnu chybu, práve naopak.

Mozog: Tajná história

sciencedaily.com
sciencedaily.com

Tento dokument z dielne britskej BBC odhaľuje rôzne tajné zákutia a činnosti nášho mozgu. Dokument vysvetľuje prečo mozog koná tak, ako koná, prečo sa správa tak či onak v rôznych situáciách, a tiež vysvetľuje ako funguje naše vedomie. Dozviete sa, či môžeme skutočne kontrolovať naše myšlienky a ako naše správanie ovplyvňuje myslenie iných ľudí.

Sila umenia

 BBC
BBC

Sila umenia je 8-dielny dokument vytvorený Simonom Schamom, popredným britským historikom umenia. Každá z epizód sa venuje jednému umelcovi a jeho brilantným dielam. Ale nebojte sa, dokument určite nie je nudný. Celá séria je veľmi podmanivá a realistická. Úžasné spracovanie dokumentu vás dokáže priam preniesť v čase do minulosti. Tento televízny program odporúčame úplne každému a študenti umenia by ho mali pozerať povinne.

Cestovanie červou dierou s Morganom Freemanom

Discovery Science Channel
Discovery Science Channel

V kuloárnych debatách o dokumentoch sa šepká, že ak nejaký dokument moderuje Morgan Freeman, tak je úspech vopred zaručený. V tomto prípade by však dokument bol kvalitný aj bez moderátora, ktorý však dokument povyšuje ešte na vyššiu úroveň. Jednotlivé časti nás prevedú celý vesmírom a v dokumente môžete hľadať odpovede na najzákladnejšie otázky našej existencie a vzniku vesmíru. V dokumente nájdete veľké množstvo pútavých rozhovorov, teórií a experimentov, ktoré vás určite zaujmú hneď od prvej časti.

Vesmír Stephena Hawkinga

do vesmiru
Discovery Channel

Pokiaľ vás zaujíma a fascinuje vesmír, nemôžete nepoznať teórie Stephena Hawkinga. Tento génius v seriáli odhaľuje záhady vesmíru, zdieľa svoje názory na existenciu mimozemskej civilizácie, a tiež opisuje čo je to vlastne čas a priestor a ako spolu súvisia. Aj keď ste sa predtým nikdy nejako špeciálne nezaujímali o vesmír, po vzhliadnutí niekoľkých častí tohto dokumentu budete pravdepodobne túžiť po ešte hlbšom spoznaní tejto súčasti nášho sveta.

Stratené svety

coolinterestingstuff.com
coolinterestingstuff.com

Stratené svety je skvelý televízny dokument o záhadách svetovej histórie. Dokument vás prenesie do starovekého Egypta, ale aj tajných atómových bunkrov z čias studenej vojny, prípadne vám ukáže stratené chrámy alebo civilizácie, ktoré úplne vymizli a poznatky o nich čerpáme len z archeologických nálezov.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov